
Dziś właściwie każdy może słuchać ulubionej muzyki bez względu na to, gdzie się znajduje. Wszystko za sprawą specjalnych serwisów streamingowych. Jednym z nich jest TIDAL, który z roku na rok zdobywa coraz więcej użytkowników i staje się poważną konkurencją dla Spotify. Ile kosztuje TIDAL? Cena subskrypcji waha się od 9,99 zł do 39,99 zł miesięcznie w zależności od wybranego pakietu. Do tego platforma zapewnia dźwięk w najwyższej jakości.
TIDAL – podstawowe informacje o tej platformie streamingowej
Tidal jest norweską aplikacją oferującą usługi strumieniowego przesyłania muzyki, podcastów i filmów. Jej elementem rozpoznawczym jest fakt, iż oferuje bezstratny dźwięk oraz teledyski w wysokiej rozdzielczości. Nie brakuje w niej także ekskluzywnych treści i specjalnych funkcji muzycznych.

Na użytkowników dodatkowo czekają atrakcyjne benefity m.in. w postaci możliwości wygrania biletu na koncert ulubionego artysty czy przedpremierowego wysłuchania nowego utworu. Posiadacze subskrypcji mają dostęp do muzyki za pośrednictwem internetu oraz w trybie offline, a także aplikacji mobilnych. Można także przenieść ulubione playlisty z innych serwisów streamingowych.
TIDAL – cennik pakietów
Jeśli chcesz korzystać z TIDAL, cena poszczególnych pakietów wygląda następująco:
- Individual – 21,99 zł/miesiąc; za dodatkowe 18 zł/miesiąc możliwe rozszerzenie do DJ Extension (katalog muzyczny dostępny na wybranym sprzęcie lub oprogramowaniu dla DJ-ów);
- Family – 34,99 zł/miesiąc – pakiet rodzinny do 6 użytkowników (każdy otrzymuje oddzielne konto);
- Student – 9,99 zł/miesiąc.
Nowi użytkownicy mogą skorzystać z darmowego okresu próbnego, który trwa 30 dni.
Czy TIDAL ma dużą bibliotekę utworów?
TIDAL muzyka charakteryzuje się imponującą liczbą utworów znajdujących się w bibliotece. Użytkownicy aplikacji mają dostęp do ponad 110 milionów utworów oraz 650 tysięcy teledysków.
Biblioteka TIDAL jest naprawdę pokaźną i umożliwia swoim subskrybentom dostęp do podobnej liczby utworów, co Spotify.
Przeczytaj także:

Muzyczne serwisy streamingowe – porównanie cen, jakości muzyki i ilości utworów
TIDAL – jakość dźwięku
Wysoka jakość muzyki to największy atut tej platformy streamingowej. Firma oferuje trzy
- Niska jakość – do 320 kbit/s, dla osób, które nie chcą martwić się o duże zużycie danych.
- Wysoka jakość – do 16-bitów, 44,1 kHz, studyjna jakość FLAC.
- MAX – do 24 bit, 192 kHz, najlepszej jakości dźwięk w formacie HiRes FLAC.

Nie ulega wątpliwości, że konsumenci, którzy są melomanami, odczują wyraźną różnicę w jakości dźwięku, szczególnie w opcji MAX.
Niezależnie od rodzaju wybranej subskrypcji użytkownicy mogą odtwarzać wybrane utwory bez limitów oraz reklam, a także pobierać je, aby słuchać w trybie offline.
Na jakich urządzeniach można korzystać z TIDAL?
Z Tidal można korzystać na następujących urządzeniach:
- smartfony i tablety (system operacyjny Android, iOS),
- komputery i laptopy (system operacyjny Windows, MacOS, Linux),
- telewizory z funkcją SMART TV.
- sprzęt używany przed DJ-ów,
- urządzenia Hi-Fi,
- system audio samochodów wybranych producentów (np. Mercedes-Benz, Volkswagen, Tesla),
- smartwatche: Apple Watch, Samsung Gear.
Subskrypcja TIDAL to możliwość użytkowania aplikacji za pośrednictwem komputera lub laptopa. Aby uzyskana jakość była na porządnym poziomie, najlepiej skorzystać z przeglądarki Chrome lub Firefox. W tym przypadku użytkownicy będą mieli do czynienia z wersją desktopową.
Niezwykle chętnie wybierany przez posiadaczy rozwiązaniem jest odtwarzanie utworów za pośrednictwem aplikacji pobranej na telefon komórkowy lub tablet.

Ciekawym rozwiązaniem, z którego można korzystać od niedawna, jest Tidal Connect. Dzięki niej muzyka znajdująca się w chmurze w jakości HIFI może być z łatwością przesłana do danego urządzenia.
Osoby posiadające TIDAL mogą również w celu odtworzenia najwyższej jakości dźwięku skorzystać ze smart TV, a także deski rozdzielczej. Co ciekawe, do odtworzenia albumu nie jest konieczny dostęp do internetu. Istnieje możliwość pobrania poszczególnych albumów i playlist i przesłuchiwania ich w trybie offline.
Może się zdarzyć, że zajdzie awaria, w wyniku której TIDAL nie działa. W tym wypadku użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnego portalu służącego do zgłoszeń i sprawdzić za jego pośrednictwem, czy inni subskrybenci również zmagają się z zaistniałą awarią.
Czy warto korzystać z TIDAL?
Moim zdaniem, warto zdecydować się na korzystanie z platformy TIDAL, zwłaszcza jeśli cenisz sobie jakość dźwięku i szeroki dostęp do unikatowych treści. TIDAL zapewnia bezstratną jakość dźwięku i imponującą bibliotekę ponad 110 milionów utworów, co jest ogromnym atutem dla miłośników muzyki.