
Korzystasz z Messengera na co dzień i używasz wyłącznie opcji pisania czy dzwonienia? Wiesz, że możesz grupować odbiorców w konwersacjach? Orientujesz się, że da się zmienić nazwę czatu i jego kolor, ale nie umiesz tego zrobić?
Najnowsze wiadomości
- Co zrobić, gdy komputer nie widzi telefonu? Poradnik
- Nie znasz hasła lub PIN-u? Podpowiadamy, jak odblokować Twój telefon
- Nowe filmy animowane na Netflix ogłoszone. W latach 2023-2024 zadebiutuje 9 produkcji
- Za co można dostać bana na Messengerze? Jak długo trwa?
- Yubo – co to jest? Wszystko, co warto wiedzieć
Lista najpopularniejszych tricków na Messengerze
Początkowo aplikacja Messenger funkcjonowała jako komunikator dostępny w ramach platformy Facebook. Jej głównym celem było czatowanie użytkowników posiadających się w tzw. grupie znajomych. Z czasem Mark Zuckelberg postanowił wyłonić Messengera w formie odrębnej aplikacji.

1. Używaj Messengera, nie posiadając konta na Facebooku
Od momentu rozłączenia Facebooka i Messengera na dwie osobne aplikacje, nie musisz posiadać konta na pierwszej platformie, aby móc korzystać z komunikatora, jakim jest Messenger. Podczas logowania wystarczy wybrać opcję używania aplikacji bez konta na Facebooku, a następnie wybrać powiązanie z numerem telefonu.
2. Zmień główne emoji
Z każdym użytkownikiem możesz personalizować konwersację. Nie tylko poprzez wybranie tła czy koloru wiadomości, lecz także dzięki wybraniu nietypowego emoji jako reakcję w zamian za lajka, czyli słynnego kciuka w górę. Zwierzątko, minka, jedzenie czy inne emotikony – emoji możesz dostosować do konkretnej osoby, z którą ci się kojarzy.
3. Korzystaj z różnych reakcji na wiadomość
Nie chcesz odpisywać na wiadomość, a jednocześnie zależy ci, aby rozmówca wiedział, że przyswoiłeś informację? Możesz wybrać konkretną reakcję na daną linijkę wiadomości. Wystarczy przytrzymać na dłużej palec na danej wiadomości i kliknąć np. śmiejącą się minkę, serduszko czy jakiekolwiek emoji z innych opcji.
4. Ustaw dedykowane pseudonimy znajomym
Messengera można traktować niemal jak książkę telefoniczną. Jeśli więc masz np. w kontaktach kogoś z bliskich osób i nie chcesz wyszukiwać rodziców, partnera czy rodzeństwa po imieniu i nazwisku, zmień ich pseudonim. Możesz wybrać dowolne słowa oraz wstawić po nim kolorowe emoji.
5. Wyszukuj informacje w konwersacjach
Potrzebujesz szybko znaleźć jakąś informację, wiesz, w której konwersacji powinna być, ale nie możesz szybko do niej dotrzeć? Przejdź w Messengerze do konkretnej wiadomości, kliknij nazwę użytkownika, a następnie wybierz opcję „Szukaj w konwersacji”. Tam po wpisaniu danej frazy pojawią się wszystkie wersy, w których pojawiło się to słowo. Dodatkowo, możesz skopiować tę informację i wkleić w innej miejsce – w tym celu dotknij i przytrzymaj, aby zapisać tę odpowiedź.
6. Nazwij grupy, aby je łatwo odróżnić
Wraz z rodziną czy znajomymi posiadacie grupowe konwersacje? Dopóki nie zostaną nazwane, wyświetlają się w ich nazwach imiona osób uczestniczących. Po kliknięciu na nazwę konwersacji, przejdź w opcję „Edytuj” w prawym górnym rogu zmień nazwę czatu na dowolną.
7. Przeglądaj pliki multimedialne z konwersacji
Często przesyłamy sobie zdjęcia czy inne pliki. Jak je łatwo znaleźć? Ponownie po kliknięciu nazwy użytkownika, przejdź do propozycji „Wyświetl multimedia i pliki”, gdzie pojawi się cała lista gifów, filmików oraz zdjęć wysłanych w danej konwersacji. Z kolei w wersji Messengera na komputerze, możesz także wejść w osobną zakładkę i przeglądać także pliki tekstowe, np. Word, Excel, czy PDF.
Zobacz też:

Facebook Messenger będzie bezpieczniejszy – aktualizacja przynosi nowe i przydatne funkcje
Jak zaimponować znajomym trickami na Messengerze?

Powyżej podano kilka znanych sposobów na spersonalizowanie Messengera. Jest jednak cała grupa trików w aplikacji, dzięki którym nie tylko uporządkujesz jej działanie, ale i zaimponujesz innym użytkownikom. Jakie to opcje?
1. Przeprowadź tajne rozmowy na Messengerze
Po wejściu w daną rozmowę i kliknięciu w nazwę użytkownika dotrzesz do możliwości tajnej konwersacji na Messengerze. W ten sposób wymieniasz wiadomości, które są całkowicie szyfrowane na wszystkich urządzeniach mobilnych. Barwa rozmowy zmieni się na czarną, a wszystkie rozmowy znikną po jakimś czasie. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak odzyskać tajne konwersacje lub jak ukryć wiadomości na Messenger, wystarczy, że wejdziesz na ustawienia Messengera i wybierzesz opcję „Ukryte czaty” – tam znajdziesz pakiet rozmów archiwizowanych.
2. Włącz tryb znikających wiadomości
Zastanawiasz się, co to tryb znikających wiadomości Messenger? To nic innego jak konwersowanie w okienku aplikacji, które powoduje, że wszelkie wiadomości znajdujące się poza ekranem od razu znikają. Aby przejść w tę opcję, musisz przeciągnąć palcem w górę ekranu, a automatycznie uruchomi się tryb znikających wiadomości.
3. Przejdź do początku rozmów
Jak przejść do początku rozmowy na Messengerze? Najłatwiej przesuwać palcem w dół ekranu, dzięki czemu aplikacja przesuwa do coraz starszych wiadomości. Inną możliwością jest wpisanie słowa w wyszukiwaniu, które mogło pojawić się w jednej z pierwszych wiadomości i kliknąć przejście do niej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie nowości na bieżąco wprowadzane są w aplikacji Messenger – efekty wiadomości, nadzoruj na bieżąco pojawiające się aktualizacje.